StarTech.com 2.5" to 3.5" SATA Hard Drive Mounting Bracket Kit - Dual SATA SSDs/HDDs Mounting Bracket for Mounting Bay (BRACKET25X2) - Storage bay adapter - 3.5" to 2.5" - steel - for P/N: 25S22M2NGFFR, S322M225R, SAT2M2NGFF25, SAT32M225, SAT32MSAT257, ST521PMINT
Κωδικός BRACKET25X2
Μάρκα StarTech
Εγγύηση 12 Μήνες
Μόνο χάριν παραδείγματος.
Απόθεμα Ποσ Εκτιμώμενη παράδοση Τιμή
ΦΠΑ
DE748 22 22/5/2026 ~ 4 εβδομάδες 21,65
DK773  38  4/6/2026 ~ 4 εβδομάδες 27,34
DK773 0 ~ 4 εβδομάδες 27,34
Περιγραφή μάρκετινγκ
Mount two 2.5in SATA SSDs/HDDs into a single 3.5in drive bay. The BRACKET25X2 Dual hard drive mounting bracket kit lets you install two 2.5in SATA hard drives (HDD) or solid state drives (SSD) into a single 3.5in mounting bay - enabling you to significantly increase the performance of your desktop by adding the speed of a 2.5in SSD.
Maximize the internal mounting space of your computer, by installing two 2.5in hard drives in the same 3.5in bay. The bracket can be used with SATA hard drives and solid states.
For a hassle-free installation, the hard drive mounting kit includes all required data and power cabling for both SATA drives. Plus, the bracket can support IDE drives when using our 2.5in to 3.5in IDE Hard Drive cable adapter (IDE4044).
The BRACKET25X2 features solid steel construction.
Product Description
StarTech.com 2.5" to 3.5" SATA Hard Drive Mounting Bracket Kit - Dual SATA SSDs/HDDs Mounting Bracket for Mounting Bay (BRACKET25X2) - storage bay adapter
Device Type
Storage bay adapter
Colour
Steel
Supported Form Factor
3.5" to 2.5"
Expansion Bays
2 x internal - 2.5"
Compatible Bay
1 3.5"