Thomson Easy TV 32HD2S13 - 32" Diagonal Class LED-backlit LCD TV - 720p 1366 x 768 - Direct LED
Category: LED TVs
Code: 32HD2S13
Brand: Thomson
Warranty: Unknown
For illustrative purpose only
Prices indicated are without delivery costs and VAT
Read more
Stock Qty Est. Delivery Price
VAT
FI548 39 7-14 days unknown 148.94
Product Description
Thomson Easy TV 32HD2S13 32" LED-backlit LCD TV - HD
Product Type
LED-backlit LCD TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1468114
Diagonal Class
32"
Resolution
1366 x 768
Display Format
720p
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate
Video Interface
Composite, HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
LCD Backlight Technology
Direct LED
Image Aspect Ratio
16:9
Digital TV Tuner
DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Picture Enhancements
Dynamic Noise Reduction
Speaker System
2 speakers
USB
2 ports
Included Accessories
Remote control
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Energy Class
Class E
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Dimensions (WxDxH) - without stand
71.9 cm x 8.2 cm x 42.3 cm
Weight
3.35 kg
Manufacturer Warranty
3-year warranty
Product Type
LED-backlit LCD TV
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class E
Power Consumption (Max)
56 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
26 kWh/1000h
Diagonal Class
32"
TV Tuner Presence
Yes
Video Interface
Composite, HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
Modes
Hotel mode
Picture Enhancements
Dynamic Noise Reduction
Design
Frameless Design
Dimensions
Without stand
Width
71.9 cm
Depth
8.2 cm
Height
42.3 cm
Weight
3.35 kg
Resolution
1366 x 768
Display Format
720p
Image Aspect Ratio
16:9
60 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
Direct LED
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Features
8-bit support, adaptive deinterlacing
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Features
Width adjustable, side feet
Flat Panel Mount Interface
100 x 100 mm