ASUS TUF Gaming VG32AQA1A - LED monitor - gaming - 32" (31.5" viewable) - 2560 x 1440 WQHD @ 170 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - speakers - black
Kategooria:
Arvutimonitorid
Tootekood:
VG32AQA1A
Tootja:
ASUS
Garantii:
12 - 24 kuud
Tootepildid on illustratiivsed
×
Tootepildid on illustratiivsed
Ladu
Kogus
Eeldatav tarne
Hind
KM
PL071
100
Teadmata
346,26
DK773
0
Teadmata
DK773
Võrdle
Lisa võrdlusesse
Puhasta võrdlus
Leia sarnane toode
Toote omadused
Täielik spetsifikatsioon
Product Description
ASUS TUF Gaming VG32AQA1A - LED monitor - 32" - HDR
Device Type
LED-backlit LCD monitor - 32"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1318849
Energy Class
Class E
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync Premium
Panel Type
VA
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
WQHD 2560 x 1440 (DisplayPort(OC): 170 Hz, DisplayPort: 144 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixel Pitch
0.2724 mm
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
3000:1 / 100000000:1 (dynamic)
HDR Capable
HDR10
Response Time
1ms (MPRT)
Gaming
Yes
Colour Support
16.7 million colours
Input Connectors
2xHDMI, DisplayPort
Display Position Adjustments
Tilt
Screen Coating
Anti-glare
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour
Black
Dimensions (WxDxH) - with stand
71.63 cm x 21.381 cm x 49.62 cm
Weight
6.7 kg
Compliant Standards
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class G
Diagonal Size
32"
Viewable Size
31.5"
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync Premium
Panel Type
VA
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Pixel Pitch
0.2724 mm
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
3000:1 / 100000000:1 (dynamic)
HDR Format
HDR10
Colour Support
16.7 million colours
Response Time
1ms (MPRT)
Gaming
Yes
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare
Backlight Technology
LED backlight
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
71.63 cm x 21.381 cm x 49.62 cm - with stand
Weight
6.7 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Interfaces
2 x HDMI ¦ DisplayPort 1.2 ¦ Headphones
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-5/20
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately)
Compliant Standards
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption SDR (On mode)
27 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
33 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
26 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Dimensions & Weight Details
Shipping Width
80.3 cm
Shipping Depth
18.7 cm
Shipping Height
56 cm
Shipping Weight
9.72 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C