Sony Bravia Professional Displays FW-55BZ35L - 55" Diagonal Class BZ35L Series LED-backlit LCD display - digital signage - Android TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED
Tootekood: FW-55BZ35L
Tootja: Sony
Garantii: 36 kuud
Tootepildid on illustratiivsed
Ladu Kogus Eeldatav tarne Hind
KM
JCBBT2 24 28.05.2026 Teadmata 1 292,71
IMZDE 11 21.05.2026 Teadmata 1 309,85
KOSEE2 11 26.05.2026 Teadmata 1 526,99
DK773  5  21.05.2026 Teadmata 1 552,69
DK773 0 Teadmata 1 552,69
Product Description
Sony Bravia Professional Displays FW-55BZ35L BZ35L Series - 55" LED-backlit LCD display - 4K - for digital signage
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1393006
Diagonal Class
55"
Commercial Use
Yes - digital signage
Platform
Android TV
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Input Video Formats
480p, 720p, 1080i, 1080p, 4K UHD (3840 x 2160), DCI 4K (4096 x 2160)
HDR Format
HDR10, Dolby Vision
HDR Technology
Hybrid Log-Gamma (HLG)
Frame Rate & Enhancement Technology
Motionflow XR 240 technology, 60 Hz Native Refresh Rate
Video Interface
Composite, HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Connectivity
Wi-Fi, LAN
Technology
IPS
LCD Backlight Technology
Direct LED frame dimming
Image Aspect Ratio
16:9
TV Tuner
No tuner
Commercial Features
Picture Enhancements
4K X-Reality PRO Engine, 92% DCI-P3 colour gamut
Speaker System
2 speakers
Storage Capacity
32 GB
USB
2 ports
Energy Class
Class E
Power Consumption Operational
169 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Dimensions (WxDxH) - without stand
124.3 cm x 7.1 cm x 72.1 cm
Weight
15.7 kg
Product Type
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption Operational
169 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
71 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
93 kWh/1000h
Diagonal Class
55"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
BZ35L Series
Platform
Android TV
Operating System
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10, Dolby Vision
HDR Technology
Hybrid Log-Gamma (HLG)
Video Processor
4K HDR X1
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
Composite, HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Modes
Portrait mode, power saving mode, Pro Mode
Picture Enhancements
Dimensions
Without stand
Width
124.3 cm
Depth
7.1 cm
Height
72.1 cm
Weight
15.7 kg
LCD Display Technology
IPS
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
LCD Backlight Technology
Direct LED - frame dimming
Coating
1% haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
550 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
8 ms
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Stand
Optional
Stand Design
Tabletop
Flat Panel Mount Interface
300 x 300 mm