Tootekood: B040-016-19
Tootja: Tripp Lite
Garantii: 12 kuud
Tootepildid on illustratiivsed
Ladu Kogus Eeldatav tarne Hind
KM
JCBBT2 2 27.05.2026 Teadmata 2 303,03
Turunduse kirjeldus
The B040-016-19 has a built-in 19" LCD screen supports video resolutions up to 1366 x 768. You can switch easily between the 16 ports using on-console push buttons, an on-screen display (OSD) or keyboard hot key commands. Password protection prohibits unauthorized users from accessing the connected computers.
Peamised müügieelised
  • 8-port KVM switch with built-in 19" monitor, keyboard, and mouse
  • Connect and control up to 128 computers
  • Standard EIA 19" rackmounting
  • Use in racks from 29" to 42" deep
  • OSD menu for intuitive operation and easy control
  • USB and PS/2 mouse/keyboard support
  • Password protection and auto-logout features
  • Firmware upgradeable
  • Hot-swappable: disconnect and reconnect USB computers without reboot
  • Easy port selection via push buttons, hot keys, or on screen display
  • Rugged ball bearing slides offer long life usage
  • Super slim KVM cables for easy cable management offer USB and PS/2 connections at the computer
Product Description
Eaton Tripp Lite series 16-Port Rack Console VGA KVM Switch w/ 19" LCD 1U TAA - KVM switch - 16 ports - rack-mountable
Device Type
KVM switch - 16 ports - stackable
Enclosure Type
Rack-mountable
Subtype
KVM
Ports
16 x KVM port(s)
KVM Users Qty
1 local user
Features
On-Screen Display, firmware upgradable
Manufacturer Warranty
1-year warranty
Device Type
Enclosure Type
Rack-mountable
Subtype
KVM
Ports
16 x KVM port(s)
KVM Local Users Qty
1 local user
Keyboard / Mouse Interface
USB
Max Units In A Stack
8
Max Resolution
1366 x 768 @ 75 Hz
Features
Interfaces
Compliant Standards
TUV, NOM, FCC, RoHS, CSA, FCC Part 15 A, IEC 60950-1, UL 60950-1
Service & Support
Limited warranty - 1 year
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 90%