LG UltraGear 32GX870A-B - OLED monitor - gaming - 32" (31.5" viewable) - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 240 Hz - 275 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - speakers
Kategooria: Arvutimonitorid
Tootekood: 32GX870A-B
Tootja: LG Electronics
Garantii: 24 kuud
Tootepildid on illustratiivsed
Ladu Kogus Eeldatav tarne Hind
KM
LV025 25 15.05.2026 Teadmata 1 056,81
EE799 25 18.05.2026 Teadmata 1 127,71
SE576 3 21.05.2026 Teadmata 1 392,17
Product Description
LG UltraGear 32GX870A-B - OLED monitor - 32" - HDR
Device Type
OLED monitor - 32"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2281532
Energy Class
Class G
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync
Features
USB 3.0/USB-C hub, USB PD 90 Watt
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
4K UHD (2160p) 3840 x 2160 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.1814 mm
Brightness
275 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Capable
HDR10 / DisplayHDR 400 True Black
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming
Yes
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
98.5% DCI-P3 (CIE 1976)
Input Connectors
2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Display Position Adjustments
Height, tilt, pivot (rotation), swivel
Screen Coating
Anti-glare, low reflection coating
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position)
71.41 cm x 24.98 cm x 62.09 cm
Weight
9.8 kg
Manufacturer Warranty
2-year warranty
Display Type
OLED monitor / OLED
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class G
Energy Class (HDR)
Diagonal Size
32"
Viewable Size
31.5"
Adaptive-Sync Technology
Built-in Devices
USB 3.0/USB-C hub
USB Power Delivery
90 Watt
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Pixel Pitch
0.1814 mm
Brightness
275 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Format
HDR10
HDR Certification
DisplayHDR 400 True Black
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
98.5% DCI-P3 (CIE 1976)
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming
Yes
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Features
Dimensions (WxDxH)
71.41 cm x 24.98 cm x 62.09 cm - with stand (highest position)
Weight
9.8 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
7 Watt
Interfaces
2 x HDMI ¦ DisplayPort 2.1 (HDCP 2.3) ¦ Headphone jack (mini-jack) ¦ USB-C (data, power up to 90W) ¦ 2 x USB 3.0 downstream (Type A)
Display Position Adjustments
Tilt Angle
-8/+15
Swivel Angle
60
Height Adjustment
110 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm