StarTech.com Dual mSATA SSD to 2.5" SATA RAID Adapter Converter - 2x mSATA SSD to 2.5in SATA Adapter with RAID and 7mm Open Frame Housing (25SAT22MSAT) - Storage controller - 2 Channel - mSATA - RAID 0, 1, JBOD, BIG - SATA 6Gb/s - for P/N: BRACKET125PT, BRACKET125PTP, BRACKET225PT, BRACKET425F
Category: Storage Adapters
Code: 25SAT22MSAT
Brand: StarTech
Warranty: 12 - 24 Months
For illustrative purpose only
Stock Qty Est. Delivery Price
VAT
DE748 3 19/05/2026 unknown 231.58
JCBSW2 3 08/06/2026 unknown 282.77
TDDK 0  28/05/2026 unknown 164.86
IMXDK  4  10/06/2026 unknown 170.22
DK773  4  27/05/2026 unknown 265.51
DK773 0 unknown 265.51
Marketing description
Build a RAID array with two mSATA SSDs that can be installed into a single 2.5in SATA bay. Vastly increase system performance by adding a dual mSATA SSD RAID array into any 2.5" SATA HDD application with the 25SAT22MSAT mSATA to SATA adapter.
Help protect the health of your drive with an open-frame design ensuring maximum heat dissipation.
Product Description
StarTech.com Dual mSATA SSD to 2.5" SATA RAID Adapter Converter - 2x mSATA SSD to 2.5in SATA Adapter with RAID and 7mm Open Frame Housing (25SAT22MSAT) - storage controller - mSATA - SATA 6Gb/s