APC Easy UPS BVX Series BVX1200LI-GR - UPS - AC 230 V - 650 Watt - 1200 VA - 9 Ah - output connectors: 4
Kategorija: Samostojeći UPS
Šifra: BVX1200LI-GR
Marka proizvoda: APC (Schneider Electric)
Garancija: Nepoznato
Samo u ilustrativne svrhe
Zalihe Količina Očekivani datum isporuke Cena
PDV
AVTBA 4 18.5.2026. ~ 4 nedelje 160,08
Product Description
APC Easy UPS BVX Series BVX1200LI-GR - UPS - 650 watt - 1200 VA
Device Type
UPS - external
Weight
7.5 kg
Input Voltage
AC 230 V
Output Voltage
AC 230 V ± 10%
Power Capacity
650 watt / 1200 VA
Input Connectors
1 x power CEE 7/7
Output connectors
4 x power Type F
Battery
Lead Acid - 9 Ah
Batteries Qty
1
Run Time (Up To)
4.8 min at half load
Dimensions (WxDxH)
14 cm x 39 cm x 19 cm
Manufacturer Warranty
2-year warranty
Device Type
UPS - external
UPS Technology
Line interactive
Input Voltage
AC 230 V
Input Voltage Range
AC 140 - 300 V
Frequency Provided
50/60 Hz
Frequency Required
50/60 Hz
Input Connectors
1 x power CEE 7/7
Power Output Connectors Details
4 x power Type F
Output Voltage
AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
Power Capacity
650 watt / 1200 VA
Output Waveform
Stepped approximation to a sinewave
Surge Energy Rating
273 joules
Circuit Protection
Circuit breaker
Quantity
1
Technology
Lead Acid
Voltage Provided
12 V
Capacity
9 Ah
Run Time (Up To)
4.8 min at 50% load ¦ 3.2 min at 70% load
Recharge Time
8 hours
Transfer Time
6 ms
Features
Maintenance free
Cables Included
Power cable - external - 1.2 m
Features
Automatic Voltage Regulation (AVR), audible alarm
Compliant Standards
IP20, RoHS, IEC 62040-1, IEC 62040-2, EN 62040-1, EN 62040-2, CB, EMC
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
0 - 95%