LG UltraGear 34GX900A-B - OLED monitor - gaming - curved - 34" (33.9" viewable) - 3440 x 1440 UWQHD @ 240 Hz - 275 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - speakers
Kategorija: Monitori za računar
Šifra: 34GX900A-B
Marka proizvoda: LG Electronics
Garancija: Nepoznato
Samo u ilustrativne svrhe
Zalihe Količina Očekivani datum isporuke Cena
PDV
COMBA 1 19.5.2026. ~ 4 nedelje 2.881,97
Product Description
LG UltraGear 34GX900A-B - OLED monitor - curved - 34" - HDR
Device Type
OLED monitor - 34"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2293841
Energy Class
Class G
Curved Screen
Yes
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync
Features
USB 3.0/USB-C hub
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
UWQHD 3440 x 1440 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.231 mm
Brightness
275 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Capable
HDR10 / DisplayHDR 400 True Black
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming
Yes
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
98.5% DCI-P3 (CIE 1976)
Input Connectors
2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Display Position Adjustments
Height, tilt, pivot (rotation)
Screen Coating
Anti-glare, low reflection coating
Voltage
AC 100-240 V (50 - 60 Hz)
Dimensions (WxDxH) - with stand
78.41 cm x 29.18 cm x 58.04 cm
Weight
10.4 kg
Display Type
OLED monitor / OLED
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class G
Energy Class (HDR)
Diagonal Size
34"
Viewable Size
33.9"
Curved Screen
Yes (800R)
Adaptive-Sync Technology
Built-in Devices
USB 3.0/USB-C hub
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
UWQHD 3440 x 1440 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.231 mm
Brightness
275 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Format
HDR10
HDR Certification
DisplayHDR 400 True Black
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
98.5% DCI-P3 (CIE 1976)
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Features
Dimensions (WxDxH)
78.41 cm x 29.18 cm x 58.04 cm - with stand
Weight
10.4 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
7 Watt
Interfaces
2 x HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ Headphone jack (mini-jack) ¦ USB-C (data, power up to 65W) ¦ 2 x USB 3.0 downstream (Type A)
Display Position Adjustments
Height, tilt, pivot (rotation)
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Cables Included
1 x HDMI cable ¦ 1 x DisplayPort cable ¦ 1 x USB-C cable
Input Voltage
AC 100-240 V (50 - 60 Hz)