LG UltraGear 34GS95QE-B - OLED monitor - gaming - curved - 34" (33.9" viewable) - 3440 x 1440 UWQHD @ 240 Hz - 275 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort
Koda 34GS95QE-B
Znamka LG Electronics
Garancija Neznano
Slike so simbolične.
Skladišče Zaloga (kos) Dob. rok Cena
DDV
APIDE 36 22. 05. 2026 📞 pokličite nas 1.461,66
Product Description
LG UltraGear 34GS95QE-B - OLED monitor - curved - 34" - HDR
Device Type
OLED monitor - 34"
Energy Class
Class F
Curved Screen
Yes
Adaptive-Sync Technology
VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible
Features
USB 3.0 hub
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
UWQHD 3440 x 1440 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.231 mm
Brightness
275 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Capable
HDR10 / DisplayHDR 400 True Black
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming
Yes
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
98.5% DCI-P3 (CIE 1976)
Input Connectors
2xHDMI, DisplayPort
Display Position Adjustments
Height, swivel, tilt
Screen Coating
Anti-glare, low reflection coating
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position)
78.41 cm x 27.87 cm x 58.59 cm
Weight
9.3 kg
Compliant Standards
UL
Display Type
OLED monitor / OLED
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class G
Diagonal Size
34"
Viewable Size
33.9"
Curved Screen
Yes (800R)
Adaptive-Sync Technology
Built-in Devices
USB 3.0 hub
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
UWQHD 3440 x 1440 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.231 mm
Brightness
275 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Format
HDR10
HDR Certification
DisplayHDR 400 True Black
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
98.5% DCI-P3 (CIE 1976)
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Features
Dimensions (WxDxH)
78.41 cm x 27.87 cm x 58.59 cm - with stand (highest position)
Weight
9.3 kg
Interfaces
Display Position Adjustments
Height, swivel, tilt
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm