LG 27MS550-B - LED monitor - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - 2xHDMI - speakers
Kategorija: Monitori za računar
Šifra: 27MS550-B
Marka proizvoda: LG Electronics
Garancija: Nepoznato
Samo u ilustrativne svrhe
Zalihe Količina Očekivani datum isporuke Cena
PDV
ALSRS 4 20.5.2026. ~ 4 nedelje 16.738,82
Product Description
LG 27MS550-B - LED monitor - Full HD (1080p) - 27"
Device Type
LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1904596
Energy Class
Class E
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch
0.3114 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Colour Support
16.7 million colours (8-bit, 6-bit + FRC)
Colour Gamut
72% NTSC (CIE 1931)
Input Connectors
2xHDMI
Display Position Adjustments
Height, tilt
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensions (WxDxH) - with base
61.2 cm x 21.94 cm x 49.21 cm
Weight
3.9 kg
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class E
Diagonal Size
27"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Pixel Pitch
0.3114 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Colour Support
Colour Gamut
72% NTSC (CIE 1931)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Backlight Technology
LED backlight
Features
Dimensions (WxDxH)
61.2 cm x 21.94 cm x 49.21 cm - with base
Weight
3.9 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Interfaces
2 x HDMI ¦ Headphones (mini-jack)
Display Position Adjustments
Height, tilt
Tilt Angle
-5/+15
Height Adjustment
80 mm
VESA Mounting Interface
75 x 75 mm