AOC Gaming 27G2ZN3/BK - LED monitor - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - black, red
Kategorija: Monitori za računar
Šifra: 27G2ZN3/BK
Marka proizvoda: AOC
Garancija: Nepoznato
Samo u ilustrativne svrhe
Zalihe Količina Očekivani datum isporuke Cena
PDV
COMRS 20 19.5.2026. ~ 4 nedelje 24.998,68
Product Description
AOC Gaming 27G2ZN3/BK - LED monitor - Full HD (1080p) - 27" - HDR
Device Type
LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1972292
Energy Class
Class E
Power Consumption (On mode)
21 W
Adaptive-Sync Technology
AMD Adaptive-Sync
Panel Type
VA
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 280 Hz
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
4000:1 / 80000000:1 (dynamic)
HDR Capable
HDR10
Response Time
1 ms (grey-to-grey), 0.5 ms (MPRT)
Gaming
Yes
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
92.2% DCI-P3 (CIE 1976), 123.3% sRGB (CIE 1976)
Input Connectors
2xHDMI, DisplayPort
Display Position Adjustments
Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour
Black, red
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position)
61.25 cm x 22.74 cm x 52.86 cm
Weight
4.85 kg
Manufacturer Warranty
3-year warranty
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class G
Diagonal Size
27"
Adaptive-Sync Technology
AMD Adaptive-Sync
Panel Type
VA
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Pixel Per Inch
81.59
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
4000:1 / 80000000:1 (dynamic)
HDR Format
HDR10
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
Response Time
Vertical Refresh Rate
48 - 280 Hz
Horizontal Refresh Rate
30 - 255 kHz
Gaming
Yes
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Backlight Technology
WLED
OSD Languages
Features
Colour
Black, red
Dimensions (WxDxH)
61.25 cm x 22.74 cm x 52.86 cm - with stand (highest position)
Weight
4.85 kg
Interfaces
2 x HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ Headphones (mini-jack)
Display Position Adjustments
Tilt Angle
-4/+21.5
Swivel Angle
60
Rotation Angle
90
Height Adjustment
130 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately), matte
Cables Included
1 x HDMI cable ¦ 1 x DisplayPort cable
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption (On mode)
21 W