LG 24U41YA-B - LED monitor - 24" (23.8" viewable) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1500:1 - HDR10 - 5 ms - HDMI, VGA
Kategorija: Monitori za računar
Šifra: 24U41YA-B
Marka proizvoda: LG Electronics
Garancija: Nepoznato
Samo u ilustrativne svrhe
Zalihe Količina Očekivani datum isporuke Cena
PDV
ALSRS 20 20.5.2026. ~ 4 nedelje 10.418,68
Product Description
LG 24U41YA-B - LED monitor - Full HD (1080p) - 24" - HDR
Device Type
LED-backlit LCD monitor - 24"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2409293
Energy Class
Class E
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 120 Hz
Pixel Pitch
0.2745 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1500:1
HDR Capable
HDR10
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
99% sRGB (CIE 1931)
Input Connectors
HDMI, VGA
Display Position Adjustments
Tilt
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensions (WxDxH) - with stand
53.92 cm x 22 cm x 41.76 cm
Weight
3.2 kg
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class F
Diagonal Size
24"
Viewable Size
23.8"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Pixel Pitch
0.2745 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1500:1
HDR Format
HDR10
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
99% sRGB (CIE 1931)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Backlight Technology
LED backlight
Features
Dimensions (WxDxH)
53.92 cm x 22 cm x 41.76 cm - with stand
Weight
3.2 kg
Interfaces
HDMI (HDCP 2.3) ¦ VGA (HD-15) ¦ Headphone jack (mini-jack)
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-5/+20
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm