LG 24MS550-B - MS550 Series - LED monitor - 24" (23.8" viewable) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - 2xHDMI - speakers
Kategorija: Monitori za računar
Šifra: 24MS550-B
Marka proizvoda: LG Electronics
Garancija: Nepoznato
Samo u ilustrativne svrhe
Zalihe Količina Očekivani datum isporuke Cena
PDV
ALSRS 8 20.5.2026. ~ 4 nedelje 13.736,84
Product Description
LG 24MS550-B - MS550 Series - LED monitor - Full HD (1080p) - 24"
Device Type
LED-backlit LCD monitor - 24"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1899562
Energy Class
Class E
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch
0.27 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
72% NTSC
Input Connectors
2xHDMI
Display Position Adjustments
Height, tilt
Screen Coating
Anti-glare
Dimensions (WxDxH) - with stand
53.99 cm x 21.94 cm x 44.76 cm
Weight
3.2 kg
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class E
Diagonal Size
24"
Viewable Size
23.8"
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Pixel Pitch
0.27 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
72% NTSC
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare
Backlight Technology
LED backlight
Features
Dimensions (WxDxH)
53.99 cm x 21.94 cm x 44.76 cm - with stand
Weight
3.2 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Interfaces
2 x HDMI ¦ Headphones (mini-jack)
Display Position Adjustments
Height, tilt
Tilt Angle
-5/+15
Height Adjustment
80 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm