Code: SATA18POW
Brand: StarTech
Warranty: Unknown
For illustrative purpose only
Stock Qty Est. Delivery Price
VAT
DDNZ 20 15/05/2026 unknown 34.50
IMNZ 5 15/05/2026 unknown 34.63
Marketing description
This high quality SATA power/LP4 adapter cable measures 18in, providing the flexibility required to position the SATA hard drive as needed within the computer case, while eliminating the expense of upgrading the computer power supply for the sake of SATA compatibility.
Product Description
StarTech.com 18in SATA Serial ATA Data and Power Combo Cable - SATA cable - 45.7 cm
Type
SATA cable
Interface Speed
Serial ATA 150/300/600
Length
45.7 cm
Connectors
22 pin Serial ATA - receptacle
Connectors (Second End)
7 pin Serial ATA - receptacle ¦ 4 PIN internal power - male