Startech 2.5 to 3.5 Hard Drive Adapter - For SATA and SAS SSDs/HDDs - SSD Enclosure - HDD Enclosure - Internal Hard Drive Enclosure (25SATSAS35HD) - Storage enclosure - 2.5" - SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - SAS 6Gb/s, SATA 6Gb/s - black, silver
Κωδικός 25SATSAS35HD
Μάρκα StarTech
Εγγύηση 12 - 24 Μήνες
Μόνο χάριν παραδείγματος.
Απόθεμα Ποσ Εκτιμώμενη παράδοση Τιμή
ΦΠΑ
DK773 4 25/5/2026 ~ 4 εβδομάδες 31,27
DE748 4 22/5/2026 ~ 4 εβδομάδες 41,57
DK773  17  11/6/2026 ~ 4 εβδομάδες 31,27
Product Description
Device Type
Storage enclosure - internal
Bus Type
SAS 6Gb/s, SATA 6Gb/s
Colour
Black, silver
Expansion Bays
1 x internal - 2.5" x 1/8H
Compatible Bay
1 3.5" x 1/3H
Hard Drive Form Factor Compatibility
2.5"
Supported Interface
SATA-600 / SAS 2.0
Drive Connector
29 pin internal SAS (SFF-8482)
Bay Connector
22 pin Serial ATA
Interface
SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s
Data Transfer Rate
6 Gbit/s
Supported Devices
Hard drive, solid state drive
Product Material
Plastic, aluminium
Dimensions (WxDxH)
10.1 cm x 14.6 cm x 2.6 cm
Weight
252 g
Manufacturer Warranty
2-year warranty
Device Type
Storage enclosure - internal
2.5"
Hard Drive Maximum Height
15 mm
Host Bus
SAS 6Gb/s, SATA 6Gb/s
Product Material
Plastic, aluminium
Colour
Black, silver
Supported Interface
SATA-600 / SAS 2.0
Interface
SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s
Data Transfer Rate
6 Gbit/s
Supported Devices
Hard drive, solid state drive
Bays
1 x internal - 2.5" x 1/8H
Interfaces
1 x SATA 6Gb/s
Connections
1 - 22 pin Serial ATA
Compatible Bay
1 x internal 3.5" x 1/3H
Features
Hot-swappable, S.M.A.R.T. support, TRIM support, 4Kn drive compatible
Mounting Kit
Included
Compliant Standards
FCC, RoHS, WEEE
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Width
10.1 cm
Depth
14.6 cm
Height
2.6 cm
Weight
252 g
Shipping Weight
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
55 °C
Humidity Range Operating
5 - 65%