StarTech.com 12in 4 Pin Fan Power Extension Cable - M/F - Fan power extension cable - 4 pin PWM (M) to 4 pin PWM (F) - FAN4EXT12 - Fan power extension cable - 4 pin PWM (M) to 4 pin PWM (F) - 3 m
Category: Power Cables
Code: FAN4EXT12
Brand: StarTech
Warranty: Unknown
For illustrative purpose only
Prices indicated are without delivery costs and VAT
Read more
Stock Qty Est. Delivery Price
VAT
FR281 96 7-14 days unknown 2.77
NL326 10 7-14 days unknown 3.05
ES093 10 7-14 days unknown 3.08
Marketing description
Product Description
StarTech.com 12in 4 Pin Fan Power Extension Cable - M/F - Fan power extension cable - 4 pin PWM (M) to 4 pin PWM (F) - FAN4EXT12 - fan power extension cable - 4 pin PWM to 4 pin PWM - 3 m
Type
Fan power extension cable
Length
3 m
Connector
4 pin PWM - male
Connector (Second End)
4 pin PWM - female
Manufacturer Warranty
Limited lifetime warranty
Type
Fan power extension cable
American Wire Gauge (AWG)
28
Length
3 m
Connector
4 pin PWM - male
Connector (Second End)
4 pin PWM - female