ASUS VA27DQSB - LED monitor - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - speakers - black
Kategooria: Arvutimonitorid
Tootekood: VA27DQSB
Tootja: ASUS
Garantii: 12 - 24 kuud
Tootepildid on illustratiivsed
Ladu Kogus Eeldatav tarne Hind
KM
PL071 20 03.06.2026 Teadmata 232,48
DK773 0 Teadmata 259,82
DK773 0 Teadmata 259,82
Dokumendid
 Kasutusjuhend
Product Description
ASUS VA27DQSB - LED monitor - Full HD (1080p) - 27"
Device Type
LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/388063
Energy Class
Class C
Power Consumption (On mode)
14 W
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 75 Hz
Pixel Pitch
0.311 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1 / 100000000:1 (dynamic)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Colour Support
16.7 million colours
Input Connectors
HDMI, VGA, DisplayPort
Display Position Adjustments
Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Screen Coating
Anti-glare
Voltage
AC 120/230 V (50/60 Hz)
Colour
Black
Dimensions (WxDxH) - with stand
61.19 cm x 22.63 cm x 52.34 cm
Weight
6.8 kg
Environmental Standards
TCO Certified Displays 9
Compliant Standards
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class C
Diagonal Size
27"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Pixel Pitch
0.311 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1 / 100000000:1 (dynamic)
Colour Support
16.7 million colours
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Vertical Refresh Rate
48 - 75 Hz
Horizontal Refresh Rate
30 - 85 kHz
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare
Backlight Technology
LED backlight
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
61.19 cm x 22.63 cm x 52.34 cm - with stand
Weight
6.8 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Interfaces
VGA ¦ HDMI ¦ DisplayPort ¦ Headphones ¦ Audio line-in ¦ 2 x USB 2.0
Display Position Adjustments
Tilt Angle
-5/+35
Swivel Angle
180
Rotation Angle
90
Height Adjustment
150 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Compliant Standards
Input Voltage
AC 120/230 V (50/60 Hz)
Power Consumption (On mode)
14 W