Pioneer DEH-X6800DAB - Car - CD receiver - in-dash - Single-DIN - 50 Watts x 4
Kategooria: Autoaudio
Tootekood: DEH-X6800DAB
Tootja: Pioneer
Garantii: 12 kuud
Tootepildid on illustratiivsed
Ladu Kogus Eeldatav tarne Hind
KM
KOSEE2 6 22.05.2026 Teadmata 180,21
JCBBT2 6 26.05.2026 Teadmata 190,17
DK773  12  27.05.2026 Teadmata 243,21
DK773 0 Teadmata 243,21
Product Description
Pioneer DEH-X6800DAB - Car - CD receiver - in-dash unit - Single-DIN
Product Type
CD receiver
Integrated Components
Radio, DAB radio, CD player, USB host
Media Content Source
CD, USB-host
Audio Formats
WAV, WMA, AAC, MP3
Dimensions (WxDxH)
17.8 cm x 16.5 cm x 5 cm
Weight
1 kg
Form Factor
Single-DIN - in-dash unit
Sound Output Mode
Stereo
Equaliser
Digital graphic - 5-band
Equaliser Factory Presets
Natural, Powerful, Super Bass, Vocal, Flat
Max Output Power / Channel Qty
50 Watts x 4
Amplifier Output details
22 Watt - 4 Ohm - 50 - 15000 Hz - THD 5% - 4 channels
Radio
DAB/DAB+/AM/FM - 24 preset stations
Product Type
CD receiver
Recommended Use
Car
Form Factor
Single-DIN - in-dash unit
Integrated Components
Media Content Source
CD, USB-host
Media Type
CD-RW, CD-R, CD-DA
Audio Formats
WAV, WMA, AAC, MP3
Width
17.8 cm
Depth
16.5 cm
Height
5 cm
Weight
1 kg
Faceplate Type
Detachable
Sound Output Mode
Stereo
Equaliser
Yes
Display Controls
Volume, fader, balance, loudness, subwoofer level
Max Output Power / Channel Qty
50 Watts x 4
Continuous Power / Channel Qty
22 Watts x 4
Crossover
Active crossover
Low Pass Frequencies
125 Hz, 160 Hz, 200 Hz, 63 Hz, 50 Hz, 80 Hz, 100 Hz
High Pass Frequencies
Amplifier Output details
Display
LCD monitor
Display Illumination Colour
Multicolour
Features
Equaliser Type
Digital graphic
Equalizer
5-band
Equaliser Frequencies
80 Hz, 250 Hz, 800 Hz, 2500 Hz, 8000 Hz
Equaliser Adjustment Range
± 6 dB
Equaliser Factory Presets
Equaliser User Preset Qty
2
Audio Specifications
CD - SNR - 94 dB ¦ Radio - SNR - 85 dB
Type
DAB/DAB+/AM/FM
Preset Station Qty
24 preset stations
RDS
Yes
Supported RDS Functions
PTY, TA
Additional Features
Best stations memory, Time Shift
In-dash unit
Media Load Type
Slot-load
Connector Type
Audio line-in (mini-phone stereo 3.5 mm) ¦ USB (4 PIN USB Type A) ¦ Front channel output (RCA x 2) ¦ Rear line-out / subwoofer output (RCA x 2) ¦ Remote control input