Thomson 43QG7C14 - 43" Diagonal Class LED-backlit LCD TV - QLED Pro - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Direct LED - black
Kategooria: LED-telerid
Tootekood: 43QG7C14
Tootja: Thomson
Garantii: 24 kuud
Tootepildid on illustratiivsed
Ladu Kogus Eeldatav tarne Hind
KM
PL071 63 02.06.2026 Teadmata 451,69
Product Description
Thomson 43QG7C14 43" LED-backlit LCD TV - QLED Pro - 4K
Product Type
LED-backlit LCD TV - QLED Pro - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1732598
Diagonal Class
43"
Colour
Black
Platform
Google TV
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
HDR Format
HDR10, Dolby Vision
Frame Rate & Enhancement Technology
144 Hz Refresh Rate
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LCD Backlight Technology
Quantum Dot technology, Direct LED
Image Aspect Ratio
16:9
Digital TV Tuner
DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Internet Streaming Services
HbbTV, Google Cast
Picture Enhancements
Dynamic Noise Reduction
Speaker System
2 speakers
Intelligent Assistant
Google Assistant (not available for some languages and countries)
USB
2 ports
Included Accessories
Remote control
Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Energy Class
Class F
Power Consumption Operational
120 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Dimensions (WxDxH) - without stand
95.7 cm x 8.9 cm x 55.6 cm
Manufacturer Warranty
3-year warranty
Product Type
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Power Consumption Operational
120 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
50 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
51 kWh/1000h
Diagonal Class
43"
Platform
Google TV
Operating System
Android TV 11
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10, Dolby Vision
TV Tuner Presence
Yes
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Picture Enhancements
Dynamic Noise Reduction
Dimensions
Without stand
Width
95.7 cm
Depth
8.9 cm
Height
55.6 cm
Enclosure Colour
Black
Colour Support
1000000000 colours
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
144 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Features
10-bit support, Chromecast built-in, adaptive deinterlacing
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Features
Swivel, central stand
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm
VESA Compatibility
Conditional Access
Common Interface Plus (CI+) slot
Digital TV Tuner
HDTV Tuner
Digital TV Service
HbbTV
MPEG Profiles and Levels
HEVC/H.265
USB Port
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A75 ( 1.3 GHz ) + ARM Cortex-A55 ( 1.15 GHz )