MikroTik PW48V-12V85W - Open-frame - power supply (internal) - ±48 V - 85 Watt
Category: ATX Power Supplies
Code: PW48V-12V85W
Brand: MikroTik
Warranty: 15 Months
For illustrative purpose only
Stock Qty Est. Delivery Price
VAT
LV701 128 21/05/2026 unknown 59.37
DK773 5 19/05/2026 unknown 64.46
JCBSW2 4 09/06/2026 unknown 66.68
DK773  7  28/05/2026 unknown 64.46
Product Description
MikroTik PW48V-12V85W - Open-frame - power supply - 85 Watt
Device Type
Power supply - internal
Input Voltage
±48 V
Output Voltage
12 V
Power Capacity
85 Watt
Included Accessories
Power cable
Dimensions (WxDxH)
11.8 cm x 5.2 cm
Device Type
Power supply - internal
Input Voltage
±48 V
Input Voltage Range
DC 36 - 57 V
Output Voltage
12 V
Max Electric Current
7 A
Power Capacity
85 Watt
Included Accessories
Power cable
Cables Included
Power cable - internal
Min Operating Temperature
-20 °C
Max Operating Temperature
60 °C