Dahua DHI-LM34-E330CA - LED monitor - curved - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 200 Hz - VA - 300 cd/m² - 3500:1 - HDR10+ - 1 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - black
Category: Computer Monitors
Code: DHI-LM34-E330CA
Brand: Dahua Technology
Warranty: Unknown
For illustrative purpose only
Stock Qty Est. Delivery Price
VAT
DK060 9 18/05/2026 unknown 1,813.64
DK060 24 02/06/2026 unknown 1,813.64
Product Description
Dahua DHI-LM34-E330CA - LED monitor - curved - 34" - HDR
Device Type
LED-backlit LCD monitor - 34"
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2383609
Energy Class
Class F
Curved Screen
Yes
Panel Type
VA
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
WQHD 3440 x 1440 at 200 Hz
Pixel Pitch
0.2318 mm
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
3500:1
HDR Capable
HDR10+
Response Time
1 ms (MPRT)
Colour Gamut
120% sRGB, 85% NTSC, 85% DCI-P3, 85% Adobe RGB
Input Connectors
2xHDMI, 2xDisplayPort
Display Position Adjustments
Tilt, height, swivel
Colour
Black
Dimensions (WxDxH) - without stand
81.04 cm x 13.21 cm x 36.15 cm
Compliant Standards
CE/EMC, CE/LVD
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Energy Class
Class F
Diagonal Size
34"
Curved Screen
Yes (1500R)
Panel Type
VA
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
WQHD 3440 x 1440 at 200 Hz
Pixel Pitch
0.2318 mm
Pixel Per Inch
109.7
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Format
HDR10+
Colour Gamut
Response Time
1 ms (MPRT)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Backlight Technology
Edge Emitting LED (ELED)
Features
Low Blue Light technology, Flicker Free technology, Hard Coating (3H), 25% haze
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
81.04 cm x 13.21 cm x 36.15 cm - without stand
Interfaces
2 x HDMI ¦ 2 x DisplayPort 1.4 ¦ Audio line-in/out
Display Position Adjustments
Tilt, height, swivel
Tilt Angle
-5/+15
Swivel Angle
35
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Included Accessories
Power adapter, wall mount, display bracket, DisplayPort cable
Cables Included
1 x DisplayPort cable
Compliant Standards
CE/EMC, CE/LVD
Power Consumption SDR (On mode)
30 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
43 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
47 Watt
Power Consumption (Max)
70 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Shipping Width
211.24 cm
Shipping Depth
19.3 cm
Shipping Height
146.8 cm
Shipping Weight
10.2 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 85%